مقدمه:

بچه تر که بودم چشم زخم یا شور چشمی را خرافاتی حاصلِ فکرِ یک سری انسانِ بدبین و اهل فرافکنی می دانستم که برای اتفاقاتی که از سرِ اشتباه خودشان رخ داده، دنبال مقصر یا دلیلی غیر از دلیل واقعی می گردند تا حس بهتری پیدا کنند.

اصل ماجرا:

یک بار داشتم پوست پرتقالی را با چاقو می کندم که چاقو به شکل مسخره ای از دستم در رفت و به صورت اسلوموشن! تا حوالی چشمم آمد یک دوری زد! و برگشت به ظرف. چند ثانیه ای بین جمع حاضر سکوت حاکم شد.بعد همه ی حضار به اتفاق فرمودند : صدقه بدهید بلایی بود که دفع شد ازین نظریه خوشم آمد .بلا!. دفع بلا. صدقه برای دفع بلا. بعدتر با رفع بلا آشنا شدم .بلایی که قرار بوده بیاید اما به دلیلی مثل صدقه مادی یا معنوی! از تو دور شده بدون آن که تو متوجه شده باشی و.اما چشم زخم را همچنان دوست نداشتم .تا اینکه اتفاقاتی برایم شروع به رخ دادن کردند که من دلیلی برای آن ها پیدا نمی کردم برای همین برای تسکین خودم حس کردم بهتر است من هم به شور چشمی افراد معتقد بشوماما نه در حد افراطی فقط در حد صدقه و جدیدترها(تحت تاثیر یک سخنرانی!) اسفند دود می کنم برای دور کردن :.

هرچه بیشتر میگذرد و دایره معاشرتم با افراد وسیع تر می‌شود بیشتر با عمق اعتقاد افراد به مسئله چشم شور!مواجه می شوم.(.وسیع شدن دایره معاشرت یعنی معاشرت با آدم های جدید از فرهنگ ،درجه اعتقادی، و مدرک تحصیلی خیلی متفاوت از همدیگه)

حالا شمایی که مورد اتهام شور چشمی قرار گرفته ای( مستقیم یا با زبان بدن) اندکی جلوی زبان خودت را بگیر و از محسناتی که در شخصی میبینی چیزی نگو. اندکی ذوق کردنت را خفه کن تا مردم دچار توهم نشوند شاید اصلا از شوری چشم تو نبود که بعد از قربان صدقه هایت برای دست و پای بلورین بچه ی مردم یهو موقع آب خوردن آب پرید به گلویش و دوتا سرفه کرد شاید چشم آن یکی به او گرفته که ساکت بوده و فقط به او نگاه می کرده است!

و ای شمای چشم ترس از چشم شور لطفا اندکی به مدارک قاب کرده ات نگاه کن و حداقل برای حفظ پرستیژ خودت وقتی مهمانان محترمی داری، صبر کن وقتی تشریف بردند اسفند دود کن که چشم نخوری ایشالا! نه این که وسط مهمانی بروی و خیلی ناشیک و خیابانی(متضاد شیک و مجلسی ) اسفند را بیاوری و دودش را فوت کنی سمت مهمان بینوایا وقتی مهمان بی نوا از سر کم تجربگی برای زیبایی نداشته بچه شما ذوق کرد اذکارتان را اندکی نامحسوس تر زیر لب بگویید و فوت کنید! و در آخر این که لطفا فامیل دور طور به تخته بکوبید و در جواب بگویید کیه! تا مهمانتان ناراحت نشود از حرکت قرون وسطایی شما.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها