به نظرم اگه میخوای دنیا جای بهتری بشه بهتره از تغییر خودت شروع کنی! اینجوری حال آدم های خونه و آدم هایی که باهات در ارتباط هستن اگه بهتر نشد حداقل بد نمیشه.

چند سالی میشه به این اصل رسیدم.اولش گفتم خب چطور خودمو تغییر بدم؟؟؟ بعد با نا‌امیدی روی تمام خانه‌ های تقویم رومیزیم که جای نت داشت دو تا از عادت های غلطمو نوشتم و کنارش یه مربع کشیدم .پایان هر روز هم چک می کردم ببینم اون کار را انجام دادم یا نه! تا یکماه و بعد رفتم به ماه بعد و ماه بعدتر .حس کردم داره جواب میده کم کم. به پیشنهاد یه دوست مواد غذایی مصرفی در طول یک روز را هم داخل تقویم رو میزی! نوشتم به اضافه ی یک استیکریایایایاکه نشون دهنده ی حال اون روزم بود.با این کار راحت تر می تونستم بفهمم چه غذایی را باید کمتر مصرف کنم یا حذف کنم و.الان بعد از گذشت چند سال به این کار توجه بیشتری دارم و واسش یه دفتر جداگانه اختصاص دادم .در سالی که گذشت یه بخش بهش اضافه کردم که پایان هر روز برای شکر گزاری و ایجاد عادت مثبت دیدن سه کار مثبتی که در طول اون روز انجام داده بودم را داخلش می نوشتم همین جور یه عادت مثبت که دوست داشتم ایجاد بشه .

هنوز بعضی عادت های غلطم به صورت ثابت نیاز به مراقبت دارند و یه مدت که فکر می کنم دیگه خوب شد، باز بر میگرده!! برای همین از خدا می خوام کمک کنه تا آخر بتونم از رفتارهام مراقبت داشته باشم و اگه نتونستم حال بقیه (به خصوص عزیزانم) را بهتر کنم حداقل بد نکنم :دی

چند روز پیش با یه پیجی آشنا شدم که برنامه ریزی برای درس و زندگی داشت منتها خیلی با صبر و حوصله و سلیقه. به نظرم روشش انگیزه زیاد ایجاد میکنه که راحت تر یه سری کارها و تغییراتی که دوست داریم انجام بشه مخصوصا

ردیاب عادتش و

تقسیم وقتش برای کارهای مختلفو. بزرگترین خوبی روش ایشون این هستش که رفتارهای یک سالت با جزئیات

قابل بررسی هستن اما خب همون جور که گفتم خیلی صبر و حوصله میخواد :)

*                    *                    *                         *                          *

پا منبری :

روایتی هست از پیامبر که اگه یه خانواده ای اونی که خدا می خواد باشه پنج تا نکته باید توش خوب خودشو نشون بده :

1.هرچی این خانواده به سمت جلوتر میره عمق دین داری  اعضای خانواده بیشتر میشه.( نه این که بگه من نماز شب میخوندم از وقتی با این دختر خانم چادری ازدواج کردم نمازم دوست ندارم)

2.کوچکتر به بزرگتر احترام میذاره.

3.در معیشت مدارا می کنند. (اگه یه روز کم و زیاد بود تحقیر نکنند)

4.در خرج کردنشون اعتدال دارند. (اهل چشم هم چشمی و تجملات نیستند ناخن خشکی نه هااا خرجی که لازمه انجام بشه اما ریخت و پاش نه)

5.اهل اصلاحن. (عیب های خودشون رامتوجه میشن و در صدد اصلاح برمیان)

اگه خروجی خانواده ات این پنج تا هست بدون درست رفتی اما اگه این پنج تا نیست بدون هنوز نیاز به آموزش هست.

بی ربط به پست:کاش باباهای همه ی اون هایی که رفتن بهبود طور بر می گشتن.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها